Mistrz Zarządzania Sobą w Czasie

Dzień dobry, dobry wieczór wszystkim ❤

 

Pamiętacie, jak poprzednio pisałam o tym, że będę brała udział w szkoleniu Iwony Przybojewskiej? Szkolenie o tym, jak planować, jak ustalać priorytety, ale na samym początku trzeba się dowiedzieć, po co to wszystko. W konkretnym celu – musisz tylko znaleźć swój własny.

 

Przygoda

 

Ale od początku, bo jak to zwykle u mnie bywa, nie obyło się bez przygód 🙈
Szkolenie „Mistrz Zarządzania Sobą w Czasie” rozpoczynało się o 9:30. Wstałam rano i czekam na maila, bo coś mi świtało, że po pierwsze potrzebuje link do spotkania, a poza tym miały być materiały szkoleniowe. Godzina przed – nic nie ma. Żeby było trudniej i zabawniej, jadę do mechanika. Pół godziny do rozpoczęcia maila nadal nie ma. Nadal u mechanika. 15 minut – decyzja, że dzwonie no, bo bez materiałów do szkolenia to jakoś sobie poradzę, ale na szkolenie jakoś się muszę dostać. Dzwonię do Iwony, ona mi mówi, że maile zostały wysłane w czwartek i czy mam jak wydrukować materiały. Mówię, że nie i że na dodatek jestem jeszcze… u mechanika! 😅


Przesłała mi od razu maila ponownie, sprawdzam i tym razem JEST! Teraz tylko wrócić od mechanika i się nie spóźnić. Dobrze, że to tylko ulica dalej.
Uff…zdążyłam. I nawet kawę zrobiłam. Nie miałam innego wyjścia jak tylko pisać w notesie i na kartkach, a materiały pięknie przygotowane przez Iwonę w wersji elektronicznej. No bo jak? Ja nie dam rady? A piękny zeszyt ćwiczeń wydrukuję później.

Szkolenie

Mistrz Zarządzania Sobą w Czasie


Wracając jednak na szkolenie: Na starcie po przedstawieniu się ustaliłyśmy, z jakich kategorii i ról składa się nasze życie. Był to punkt wyjściowy do całej reszty. Podzieliłyśmy życie na 5 kategorii, w których pełnimy role. Jest to:

1. Ja i mój cel osobisty
2. Rodzina i przyjaciele
3. Zdrowie
4. Praca/Kariera
5. Otoczenie

Następnie Iwona zapytała, czemu chcemy mieć więcej czasu i po czym poznamy, że go zyskałyśmy. Następnie dała nam zadanie, byśmy NARYSOWALI to, jak widzimy swoje idealne życie. Najlepiej ze szczegółami, a nie tylko: Będę mieć męża, dom, dobrze płatną pracę i fajny samochód. ( Nie pokaże tego tutaj /lol/)
Zadanie to nie było proste, ale konieczne, inaczej ciężko ruszyć do przodu, nie mając konkretnego celu. Można błądzić w kółko, ale po co?
A to dopiero początek…

Kurs

Szkolenie i to słynne pytanie…

 

I słynne pytanie, gdzie się widzisz za 10 lat! Jak ja nie lubię tego pytania, mina mi zrzedła, jak je usłyszałam. Ale ono jednak nie jest bezsensowne i bezcelowe, jak do tej pory o nim myślałam… Wystarczy wiedzieć, po co to. Bo zwykle się na tym pytaniu kończyło, ale nie tutaj. Planować zaczynasz „od końca” i jeśli słyszałeś o metodzie SMART, to jest ona niezwykle przydatna na tym etapie. Tyle razy już o niej słyszałam, a nie miałam ciągot, żeby z niej korzystać. Właśnie zaczynam to zmieniać. Planujesz od większej skali, do coraz mniejszej. Twoje cele rozbij na mniejsze kroki ,uwzględniając w tym wszystkim role, jakie pełnisz, swoje wartości i priorytet sprawy. Gdy już będziesz mieć plan, działaj według niego, uważając na odwlekanie i wymówki. Pozbądź się pożeraczy czasu, łącz zadania i znajdź narzędzia i aplikacje, które mogą Ci pomóc w oszczędności czasu i planowaniu.
Jeśli ktoś woli, przydatna może być w planowaniu również Matryca Eisenhowera. W tych wszystkich metodach musisz znaleźć swój sposób, może odrobinę zmodyfikować pod siebie. Ważne by działało.

I podstawa – jeśli chcesz mieć więcej czasu, wstawaj wcześniej! Ta zasada tak oczywista, a dla mnie dość trudna do spełnienia. Jest nad czym pracować 💪.

Czy Iwona zrealizowała założenia, jak może wyglądać życie po tym kursie 🤔?

planowanie

Chcesz więcej?


Nie zdradzę więcej, powiem Ci jedynie, że jeśli chcesz znać więcej konkretów, wskazówek i posiąść wiedzę planowania, realizowania celów i wyznaczania priorytetów to tylko z Iwoną. Jeśli zamierzasz otworzyć swój biznes bądź już go prowadzisz lub nie za bardzo umiesz w organizację czasu czy życie to Kurs 'Mistrz Zarządzania Sobą w Czasie” Iwony Przybojewskiej jest właśnie dla Ciebie! Ty też możesz być Mistrzem Zarządzania sobą w Czasie! 🕰
By dostać certyfikat, musimy wykonać zadanie… Bardzo ekscytujące zadanie. Swoją drogą kończę powoli artykuł i idę wykonać pierwszą część zadania 👌.


A teraz plan działania!Plan jest prosty: mieć czas na prace, regularne prowadzenie bloga, załatwienie wszelkich ważnych spraw, znaleźć więcej czasu dla bliskich, a przede wszystkim dla siebie. A w tym wszystkim mieć poczucie, że nic ważnego nie zaniedbuje.

Podsumowując: nie żałuję ani jednej złotówki wydanej na ten kurs. Powtarzam – było warto. Iwona dziękuję! Z tego spotkania być może wywiążą się nowe znajomości, co jest dodatkowym atutem ❤.
Planowanie jest istotnym aspektem życia.
Gdy myślałam, jak zawrzeć to, co ważne dla mnie z tego kursu w jednym zdaniu, to ujęłam to tak 💭: Pamiętając o swoich rolach życiowych, wartościach i priorytetach planuj i działaj.

kurs

A jak jest u Ciebie z planowaniem? Lubisz planować, czy wyznajesz w dużej mierze zasadę „Będzie, co ma być”? A jak wygląda wykonanie planu?

I pytanie zagwozdka: Czy czas to pieniądz? A ty zgadzasz się z tym zdaniem czy nie? Dlaczego?

Podziel się swoją odpowiedzią w komentarzu poniżej 👇.
Możesz też wysłać maila 📨: 

Czekam na Twoją odpowiedź 😎.

Ściskam Cieplutko,
RoztargnionaSzalona

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *